Slobodný otrok - 1

Autor: Mária Reptová | 25.2.2016 o 12:00 | (upravené 25.2.2016 o 12:09) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  352x

Na to, na čo by súdny človek potreboval jedného zamestnanca, niekde potrebujú piatich. Súhlasíte, ak je to z našich daní.          

Začneme príbehom Slobodného otroka zamestnaného v štátnej firme, ktorá funguje z peňazí nás všetkých. Pôjde o príbehy toho istého človeka zamestnaného stále v tej istej firme. Verím, že vám to pripomenie váš príbeh z vášho pracoviska, ktorý ste si prežili alebo vášho kolegu, či príbuzného... Jeho príbehy si budeme číslovať.

Jedného nepekného dňa prišiel nový vedúci a oznámil, že zamestnanci mu nemajú zahlcovať PC služobnými mailikmi a telefonovať, je veľmi zaneprázdnený na novej funkcii.

Po nejakom čase zvolal poradu ohľadom novelizácie smernice. Jednalo sa o činnosť, ktorú vykonávali u firmy s celoslovenskou pôsobnosťou len 2 zamestnanci a jedným z nich bol náš Slobodný otrok. Dosť ho to prekvapilo, nakoľko nemal problém novelizovať smernicu sám. Mal na to vzdelanie, skúšku, skúsenosti, prax a bol pri tvorbe pôvodnej. Presne vedel, čo bolo potrebné po čase novelizovať.  Prirodzené by bolo, s čím aj rátal, že funkčne mladší  kolega na tej istej funkcii bude spolupracovať. Na porade však vedúci vytvoril  tím štyroch ľudí pod jeho vedením. Slobodný otrok dostal voľnú ruku na novelizáciu, ale nemohol byť uvedený ako spracovateľ smernice, v kolektíve spracovateľov, na ktorej by odpracoval najväčší podiel práce. „Nemáš vysokoškolské vzdelanie a predsa na smernici nemôžu byť piati spracovatelia“ dôvodil vedúci. Ak uvážime, že z kolektívu 5-tich ľudí jediný Slobodný otrok nemá žiadne pozadie, tak je logické, že do „grupky“ nezapadol. Skoro 40-ročná prax mu je nanič a preto to vzdal.

Smernica bola po dvoch rokoch schválená. Novelizoval ju funkčne mladší kolega Slobodného otroka bez vysokoškolského vzdelania, ale s "predpokladmi" príbuzný nadriadeného nášho vedúceho. V tomto prípade stačil  jeden „novelizovateľ“. Dostal výnimku zo vzdelania? Nebola potrebná. Zostal jediný v tíme, čo mohol k téme niečo povedať. Zapojil sa aj vedúci, absolvent renomovanej univerzity. Opravil napr. v texte Slobodný otrok ďalej SO, všade v texte SO späť na Slobodný otrok.

Smernica je zavedená do praxe aj s nedostatkami, ktoré sa ukážu až pri kontrole.... Je niekde problém? Zatiaľ nie... do dňa kontroly nadriadeným orgánom. Nový vedúci si to určite odborne zdôvodní a možno nie... Na to, aby zainteresovaný tím na čele s vedúcim prišiel na to, čo mali novelizovať, potrebujú skúsenosti. Na to, aby metodicky nadriadený orgán prišiel na chyby v predpise, ktorý im schválil príde až pri kontrole v teréne...

Náš slobodný otrok má skúsenosti a peklo na pracovisku. Ale o tom v inom čísle...

Aj takto si žijeme v štátnej firme... A vy ako? Zdraví vás Slobodný otrok  a  Mária Reptová  

Motto dňa:

Pozor na praktizovanie skrytého vytláčania z pracoviska! Myslieť si, že časom to bude v poriadku je mylné. Väčšinou si to uvedomíte až keď sa dostavia zdravotné problémy. 

 

Ponúkame riešenia na zmenu v Priamej demokracii strana č. 22

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

DOMOV

Profily, ktoré posielali sexuálne správy vymazali. Pribúdajú ďalšie

Polícia preveruje obťažovanie na pokeci.

KOMENTÁRE

Čo sa stane, keď krajinu ovládnu svorky pedofilov

Nezvládame chrániť ani deti, nieto sa ešte nachystať na zložitejšie výzvy.


Už ste čítali?